Комітет з охорони та збереження історично-культурних, архітектурних і археологічних пам'ятників УРСР
Комітет з охорони та збереження історично-культурних, архітектурних і археологічних пам'ятників УРСР — державний орган при Раді народних комісарів Української радянської соціалістичної республіки, що діяв із метою координації діяльності установ та відомств із збереження історико-культурної спадщини УРСР, контролю за дотриманням пам'яткоохоронного законодавства, організації поточної роботи із обліку, реєстрації, вивчення, ремонту та реставрації пам'яток.
Комітет було створено 31 серпня 1940 р. при Раднаркомі УРСР. До його складу входили:
- М. Бажан;
- О. Богомолець;
- М. Бурачек;
- С. Бухало;
- Г. Головко;
- О. Довженко;
- В. Компанієць;
- Ф. Кричевський;
- П. Козицький;
- Ф. Колесса;
- А. Кримський;
- Л. Славін;
- І. Моргілевський;
- П. Панч (голова);
- М. Петровський;
- П. Тичина;
- Ю. Яновський.
На місцях діяли відповідні комітети при виконкомах обласних рад депутатів трудящих та комітет у м. Київ (голова — Г. Юра).
У січні 1941 р. комітет було передано в підпорядкування Наркомосу УРСР. Під час Німецько-радянської війни припинив своє існування.
- Крайові інспектури охорони пам'ятників культури
- Комітет охорони пам'ятників історії та мистецтва Української академії наук
- Міністерство культури і туризму України
- Комітет з охорони та збереження історично-культурних, архітектурних і археологічних пам'ятників УРСР [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] у базі Інституту історії України НАН України
- В. І. Акуленко. Комітет охорони та збереження історико-культурних, архітектурних та археологічних пам'яток УРСР [Архівовано 26 серпня 2016 у Wayback Machine.] // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998—2004. — ISBN 966-749-200-1.
Це незавершена стаття з історії України. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |